5 scaled

TRIUNI CHALLENGE, jak to všechno začalo?

2logo triuni plotr

Jmenuji se Petr Laifert, jsem bývalý voják, který sloužil u výsadkářů v Chrudimi. Ale osud si se mnou nečekaně zahrál a kvůli úrazům jsem většinu roku 2020 prožil v nemocnici. Ztratil jsem zdravotní klasifikaci, což mě přimělo k návratu do civilního života.

Během rehabilitačních cviků mi fyzioterapeut doporučil pro zlepšení kondice procházky na čerstvém vzduchu. Zdánlivě neatraktivní činnost se ale ukázala jako velmi inspirující. Při jedné z procházek po polní cestičce s výhledem na panorama Jeseníků s vrcholem Pradědu mi bleskl hlavou nápad, módně řečeno challenge. A to, že bych chtěl sdílet jedinečnou krásu přírody své oblíbené trasy z Karlovy Studánky po stezce Bílé Opavy až na samotný vrchol Pradědu s hendikepovaným dítětem.

Musím se přiznat, že právě tato challenge mě nabila vnitřní silou a já začal na sobě opět tvrdě pracovat. Během tohoto období jsem navíc vyvíjel multifunkční herní a posilovací věže Challenger Drsňák a Mazlík, na kterých jsem si průběžně zlepšoval i vlastní fyzickou kondici.

Stanovený termín výšlapu se blížil a já neměl ještě vhodného parťáka, kterého vezmu na záda. A to jsem si myslel, že to bude to nejjednodušší. Charita Opava mi s mým plánem nijak nepomohla, což mě přimělo k tomu, že jsem na kole objel všechny opavské školy a školky, kde se učí hendikepované děti. Nakonec jsem měl štěstí a čtrnáct dní před výšlapem se mi ozvala Základní škola pro tělesně postižené Opava z ulice Dostojevského, že mají pro mě vhodného chlapečka Ondru s maminkou nadšenou pro tenhle podnik. Následovalo osobní setkání a vyzkoušení si pochodu kolem sídliště s chlapečkem v nosítkách.

Na nezapomenutelný výšlap z Karlovy Studánky po stezce Bílé Opavy až na samotný vrchol Pradědu mě doprovodila skvělá parta učitelek s maminkou Ondry a já si splnil svoji vytouženou i vydřenou challenge! S radostí jsem nesl na zádech hendikepovaného chlapce, který poprvé v životě zažil něco podobného. Na vrcholku jsme to řádně oslavili včetně mých narozenin, a úspěch této akce byl můj nejkrásnější dárek.

Celý svůj výšlap jsem zdokumentoval, abych ho mohl zviditelnit a motivovat další odvážlivce. V této výzvě nejde o vystoupané metry nebo ušlé kilometry, ale o jakoukoliv trasu, kde hendikepované dítě zažije něco mimořádného a pro něj zdánlivě nemožného.

S pozdravem

Petr Laifert

Nikdy se nevzdávej!

2 scaled