Zobrazuji všech 5 výsledků

Jmenuji se Petr Laifert a jsem bývalý voják, který sloužil u výsadkářů v Chrudimi. A jako voják jsem si byl plně vědom toho, co mě čeká při nasazení. Ale osud si se mnou nečekaně zahrál a většinu minulého roku jsem prožil v nemocnici po dvou otřesech mozku a dalších komplikacích. K tomu jsem ztratil zdravotní klasifikaci, která mě nasměřovala k odchodu do civilního života.
Mám za sebou dlouhou cestu zpět do normálního života. Během toho všeho mě napadlo, že bych měl pomoci někomu, kdo to potřebuje. A tehdy se zrodila myšlenka na výzvu Triuni Challenge nikdy se nevzdávej!
„Při jedné z procházek po polní cestičce s výhledem na panorama Jeseníku a špičatého vrcholu Pradědu mi proletěla nevydaná vize. A to, že bych se chtěl podělit s oblíbenou trasou z Karlové studánky po stezce Bílé Opavy až na samotný vrchol s handicapovaným dítětem, které nemůže samostatně nahlédnout na neskutečnou krásu přírody.“
Musím se přiznat, že právě tato Challenge mě nabila vnitřní silou a já začal na sobě opět tvrdě pracovat. Během toho období jsem vyvíjel multifunkční herní a posilovací věže Challenger Drsňák a Mazlík, na kterých jsem si zlepšoval fyzickou kondici. A k tomu termín výšlapu se začal blížit a já neměl ještě vhodného parťáka což jsem si myslel, že bude to nejjednodušší. Ale opak byl pravdou, když jsem oslovil opavskou charitu, která má pod sebou různé lidi s handicapem, že mi pomůžou s mým plánem, ale bohužel bez výsledku. To mě dohnalo k tomu, abych usednul na kolo a objel všechny opavské školy a školky s handicapem.
Nakonec se mi poštěstilo a čtrnáct dní před výšlapem se mi ozvala základní škola pro tělesně postižené z Opavy, Dostojevského 12, že mají pro mě vhodného chlapečka s nadšenou maminkou pro tuhle věc. Následovalo osobní setkání a vyzkoušení si pochodu s chlapečkem kolem sídliště v nosítkách.
Nezapomenutelný výšlap z Karlové Studánky po stezce Bílé Opavy až na samotný vrchol mě doprovodila skvělá parta učitelek s maminkou Ondry a já si splnil svoji vydřenou výzvu! S radostí jsem nesl na zádech handicapovaného kluka, který poprvé v životě uvidí to co jiné děti. Na vrcholku jsme to řádně oslavili včetně mých narozenin, a to byl nejkrásnější dárek.
Celý svůj výšlap jsem zdokumentoval, abych ho mohl zviditelnit a motivovat další odvážlivce. Ve výzvě nepůjde o nastoupené metry nebo ušlé kilometry, ale o jakoukoliv trasu, kde handicapované dítě zažije skvělý pocit z míst, kde by se samotné nedostalo.